FAQ

Máte otázky týkajúce sa systému Nasaline®? Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť našim produktom a ich používaniu.

Produkt Nasaline pozostáva z injekčnej striekačky s objemom 60 ml a patentovaného silikónového konca – silikónová špička. Silikónová špička je navrhnutá tak, aby pasovala do väčšiny nosov u dospelých ľudí tak, aby úplne upchala nosovú dierku. Kanálik vo vnútri silikónovej špičky má tvar presýpacích hodín, čím dochádza ku vytvoreniu jemného vírivého prúdu potom, ako sa dostane fyziologický roztok do nosa. Silikónová špička neobsahuje žiaden latex, keďže bola navrhnutá konkrétne na priamy kontakt s pokožkou.

Vyplachovanie nosa so slanou vodou je osvedčená metóda, ktorá bola odporúčaná lekármi už dávno v minulosti.

Nie, pre väčšinu ľudí je to veľmi jednoduchá a nie je nepríjemná technika, ktorá predchádza problémom s upchatým nosom. Naopak po vypláchnutí ľudia cítia uvoľnenie dutín

Alergie a infekcie spôsobujú nadmernú tvorbu hlienu, ktorý vytvára symptómy, ako je nádcha, upchatý nos a kvapkanie z nosa. Keď vykonáte výplach nosa, zmyjete prebytočný hlien a dráždivé látky, ako sú peľ, prachové častice, škodliviny a baktérie, čím sa zníži zápal sliznice. Normálna sliznica bude lepšie „bojovať“ s infekciami a alergiami.

Nasaline môže bezpečne používať ktokoľvek, pokiaľ lekár neurčí inak.  Na základy rady od lekára a pod prísnym dohľadom rodiča môžu Nasaline používať aj deti. Osoby, ktoré trpia infekciou (-iami) ucha alebo inými infekciami by sa mali pred používaním Nasaline poradiť s lekárom. 

Absolútne. Neexistujú žiadne kontraindikácie a je to to najlepšie, čo môžete urobiť pre seba počas gravidity kedže ide o bezliekovú, prírodnú terapiu.

Nasaline so soľným roztokom môžete použiť niekoľko krát denne. Po ustúpení príznakov môžete  znížiť frekvenciu.

Prečistenie nosa možno použiť pre väčšinu ochorení postihujúcich nos a dutiny. Často je lepšie začať s prečisťovaním skôr, pri prvotných problémoch, ako dostanete zápal sliznice. 

Nosová dutina je pokrytá sliznicou na ktorej sa nachádza tenká vrstva slanej vody s koncentráciou 0,9%, preto prečistenie vodou bez soli štípe, čo nie je príjemné. 

Veľký objem fyziologického roztoku vytvorí impulz, ktorý vypláchne alergény, prebytočný hlien, znečisťujúce látky, v celých nosových dutinách.

Niektorí lekári v určitých prípadoch odporúčajú hypertonické (dvojitá alebo trojnásobná koncentrácia). Veria, že roztok s vyššou koncentráciou vytiahne tekutinu a nadmerný hlien z upchatých nosových priechodov. Ak uprednostňujete vyššiu slanosť alebo hypertonický roztok, môžete použiť 2 až 3 balenia našich solí v 240 ml  vody.

V nose je asi 35°C bez ohľadu na okolitú teplotu. Prečistenie teplou slanou vodou telesnej teploty je preto najviac príjemné.

Balenie (2,5 g) soli Nasaline® vysypte do 240 ml vody – vznikne fyziologický roztok, ktorý má rovnaký obsah soli ako ľudské telo (0,9 %). Na prípravu soľného roztoku používajte destilovanú, mikrofiltrovanú (cez 0,2 mikrometra), komerčne balenú alebo predtým prevarenú a ochladenú vodu, ktorá je vlažná alebo má telesnú teplotu.

Na prípravu roztoku sa odporúča používať soľ Nasaline®, aby sa zabránilo možnej alergickej reakcii, ktorá by sa mohla vyvinúť z jódu (z jodidovanej soli zakúpenej v obchode) alebo z rias (ktoré sa niekedy vyskytujú v morských soliach).

Áno, dutiny si môžete prečistiť Nasalinom pred aplikovaním nosového spreja. Uvedené zabezpečí nástrek nosového spreja na prečistenú sliznicu.

Nie. Tak, ako malá fľaša s rozprašovačom nikdy nebude účinná ako záhradná hadica pri čistení „blata z príjazdovej cesty“, nosový sprej nemôže nahradiť účinnosť tzv. Low Pressure High Volume (nízkotlakový, veľkoobjemový) systému Nasaline pri čistení nosových dutín  od všetkých hlienov a dráždivých látok. Na trhu sú rôzne prípravky v spreji a podľa výskumov sú to vo väčšine prípadov len zvlhčovače a nemožno ich považovať za veľkoobjemové systémy na vyplachovanie nosa. Je to spôsobené tým, že nie je možné dosiahnuť dostatočné objemové opláchnutie pomocou rozprašovacieho systému.

Pracovníci, ktorí sú vystavení veľkému množstvu environmentálneho alebo profesionálneho prachu zo stavebných prác, poľnohospodárstva, baníctva a rôznych iných zamestnaní, môžu mať prospech z pravidelného používania procedúry na vyplachovanie nosa. Nos by ste mali opláchnuť čo najskôr po expozícii. Čím skôr sa dráždivé látky z jemných membrán odstránia, tým je menej pravdepodobné, že sa membrány zapália a prekrvia.

Ak budete postupovať podľa našich pokynov, šanca, že sa roztok dostane do časti hrdla, je veľmi malá. Ak však predsa by nastala táto situácia nemusíte nič robiť, keďže ide o 0,9% roztok čistej soli. 

Nízky tlak zaistí, že v ušiach alebo prínosových dutinách nepocítite žiaden pretlak t.j. nepohodlie počas preplachu.

Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky.

Výplachy nosa sa môžu vykonávať kedykoľvek počas dňa. Odporúčame však, aby ste si preplachovali dutiny aspoň jednu hodinu pred odchodom z domu alebo pred spaním, aby ste predišli náhodnému vytečeniu reziduálneho malého množstva roztoku alebo skvapalneného hlienu z nosových dutín.

Výplach nosa sa neodporúča, ak máte akútnu infekciu ucha alebo akýkoľvek nepríjemný pocit v uchu. Odporúčame, aby ste sa pred začatím výplachov poradili so svojím lekárom alebo počkali, kým príznaky neustúpia.

Preplachom prebytočných hlienov, ako aj alergénov, znečisťujúcich látok z nosa sa znižuje zápal a zmierňuje upchatie, nádcha. Zistilo sa tiež, že preplachovanie dutín znižuje infekciu a znižuje potrebu liekov na predpis.

Ak je infekcia vírusová, podľa našich skúseností sme zistili, že príznaky môžu vymiznúť denným vyplachovaním dutín pomocou NASALINu. Ak však máte akútnu bakteriálnu infekciu, nemusíte dostať úplnú úľavu a mali by ste sa poradiť so svojím lekárom o svojej liečbe.

Zápalové ochorenie sliznice prínosových dutín. Môže byť vírusového alebo bakteriálneho pôvodu. Zvyčajne sa začína suchým štádiom s nepríjemným pálením, suchosťou v nose a v nosohltane, ktorý prejde do hlienovitej alebo vodnatej sekrécie z nosa, zatekaniu hlienov do hltana, upchávaniu nosa a až bolesti tváre.

Odborné pomenovanie pre nádchu je rinitída, aj keď sa zdá, že je to choroba ľahká, nie je to tak úplne. Nádcha je spôsobená zvýšeným prekrvením nosovej sliznice s jej následným opuchom a tvorbou hlienu. K základným prejavom rinitídy teda patria: Upchatie nosa na základe zdurenej sliznice (kongescia).

Zápal dolných dýchacích ciest, ktorý je vyvolaný vírusmi, baktériami či inými mikroorganizmami (kvasinky). Poškodenie povrchu priedušiek spôsobí zvýšenú tvorbu hlienu, ktorý sa v prieduškách začne hromadiť a vedie k podráždeniu a nepríjemnému kašľu.

Diuretiká sú prostriedky, ktoré zvyšujú vylučovanie vody z tela. Pomáhajú pri riešení problémov s krvným tlakom či opuchmi, sú tiež používané v časoch detoxu a očisty organizmu, nakoľko spolu s vodou pomáhajú telu vyplavovať aj odpadové látky.

Alkohol pôsobí ako diuretikum. Keď sa telo dehydratuje, sliznice sa zahustia a upchajú otvory do dutín. To zvyšuje potenciál infekcie alebo spomaľuje proces hojenia u tých, ktorí už trpia infekciou dutín.

Prechladnutie zvyčajne netrvá dlhšie ako dva týždne. Ak pociťujete nádchu v dôsledku alergie, príznaky budú trvať tak dlho, kým alergén (peľ, prach, srsť domácich zvierat, pleseň, dym, znečisťujúca látka zo životného prostredia) je prítomný.

Alergény sú organické častice, ktoré sa viažu na sliznicu nosa alebo dýchacích ciest a vedú k vývoju protilátky, ktorá vytvára sériu chemických reakcií vedúcich k alergickým symptómom.

Áno, je to veľmi časté, a preto neodporúčame vyplachovať nosové priechody tesne pred spaním. Stáva sa to počas prvých 15 až 20 minút po použití výplachu.

Ak je zápach z úst spôsobený chronickou infekciou nosa a dutín, určite to pomôže.

Learn how we helped 100 top brands gain success